پمپ قبل از منبع، از دلایل بی‌آبی در مناطق مختلف کیش

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و برق کیش، علیرغم اینکه هر ساله امور تولید آب این شرکت تعمیرات سالیانه و دوره‌ای خود را جهت آمادگی ایام نوروز انجام می‌دهد و در بخش توزیع آب نیز با تمام توان جهت توزیع یکنواخت آب تلاش می‌شود اما با توجه به حضور یکباره گردشگران در ایام نوروز، میزان مصرف آب با رشد قابل توجه روبه‌رو بوده که به‌منظور تأمین آب شرب مورد نیاز باید از منابع ذخیره استفاده شود که این منابع با توجه به حجم آن نیز محدود می‌باشد.
بدین منظور علاوه بر اقدامات فنی، تمهیدات ویژه‌ای برای این ایام در نظر گرفته شد که مهمترین آنها اطلاع‌رسانی درخصوص مدیریت مصرف، اجتناب از بدمصرفی و جلوگیری از هدر رفت آب می‌باشد، همچنین بازرسی‌های دوره‌ای در سطح شهر و پایش منطقه‌ای شبکه توزیع آب از جمله اقداماتی است که در این ایام با شدت بیشتری انجام می‌گیرد.


علاوه بر افزایش حضور گردشگران نوروزی که بالتبع آن شاهد افزایش بسیار بالای آب بوده‌ایم و شرایط هیدرولیکی شبکه را تا حدودی دچار اختلال کرده، استفاده از پمپ قبل از منبع نیز در این ایام توزیع یکنواخت و همگن آب را با مشکل جدی مواجه کرده است، موضوعی که بیشتر توسط مشترکان پرمصرف از جمله هتل‌ها، مراکز خدماتی و... صورت می‌گیرد و نارضایتی‌هایی را برای برخی مشترکان به‌همراه داشته است. 


همانطور که پیش‌تر نیز اعلام شد، وجود پمپ آب قبل از منبع باعث اخلال در شبکه توزیع آب و عدم آبرسانی به مشترکان همجوار می‌شود و مخالف منشور حقوق کیشوندی و حقوق همسایگان است که این امر با توجه به افزایش گردشگر در جزیره کیش بیشتر نمود پیدا می‌کند.


پمپ‌های غیرمجاز کشف شده توسط بازرسی شرکت، با همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی جمع‌آوری گردید و تذکرات لازم در این خصوص به مشترکین داده شد، تصاویر مربوط به پمپ‌های جمع‌آوری شده طی روزهای گذشته در انتهای خبر آورده شده است.


بر این اساس شرکت آب و برق کیش مجدداً تأکید می‌کند مشترکان در صورت عدم رعایت حقوق کیشوندی و استفاده از پمپ قبل از منبع، این شرکت بر اساس ضوابط و قوانین موجود، اختیار قطع انشعاب آنها را دارد.


از کیشوندان و گردشگران گرامی تقاضامندیم تمام تلاش خود را جهت صرفه‌جویی و استفاده بهینه آب در ایام نوروز داشته باشند.


همچنین کیشوندان و گردشگران گرامی می‌توانند مشکلات، سوالات و گزارشات بدمصرفی و هدر رفت آب را ۲۴ ساعته با شماره‌های ۱۲۲ و ۴۴۴۲۴۳۴۳ در میان بگذارند.

 

 

.