گاز خط هفت سراسری وارد نیروگاه شرکت آب و برق کیش شد

 

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب و برق کیش، در ساعت 23 مورخ اول تیرماه 1401 با حضور سیدعلیرضا اردوبادی رئیس هیئت مدیره و ابوالفضل صدرائیه مدیرعامل شرکت آب و برق کیش، فواد حمزوی مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان و جمعی از مسئولین، گاز خط هفتم سراسری کشور وارد نیروگاه شرکت آب و برق کیش گردید.

 

این طرح بعد از پیگیری‌های مداوم صورت گرفته در جهت تأمین گاز مستمر واحدهای نیروگاهی شرکت آب و برق کیش و پس از فراز و نشیب‌ها درخصوص عقد قراراد فی مابین، با اجرای 90 کیلومتر خط 56 اینچ در سرزمین اصلی، 18 کیلومتر خط 32 اینچ دریایی و 6 کیلومتر خط 20 اینچ در جزیره کیش گاز خط هفتم سراسری کشور را به نیروگاه کیش رسانده است.  

 

با اجرای این طرح برای اولین بار پس از نصب واحدهای نیروگاهی در  سال 1371، میزان گاز تحویلی در ساعت 23:50 به بیش از 35000 متر مکعب در ساعت رسید که با مصرف گاز علاوه بر افزایش راندمان واحدهای نیروگاهی موجب کاهش 50% هزینه تعمیرات و استهلاک قطعات واحدهای نیروگاهی نیز  می‌گردد. 

 

همچنین طی 48 ساعت آینده تمامی واحدهای نیروگاه با سوخت گاز در مدار تولید قرار می‌گیرند که میزان گاز تحویلی در ساعت به حدود 70000 مترمکعب می‌رسد. 

 

این رویداد بسیار مهم در تاریخ شرکت آب و برق کیش با پیگیری‌های مستمر مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و تلاش بی وقفه آقای مهندس اردوبادی رئیس هیئت مدیره شرکت آب و برق و در زمان مدیریت عامل بانک شهر جناب آقای دکتر احمدی اتفاق و ثبت گردید.